کد مطلب: 1804   تاریخ مطلب: 1394/01/30    

با عکاسان حرفه ای جهان فاصله ای نداریم

گفت و گوی محمدحسین شیریان با بهمن زارعی عکاس اعزامی ایرنا به مذاکرات لوزان سوییس را منتشر کرده است.

متن کامل این گفت و گو بدین شرح است: عکاسان خبری یا فتوژورنالیست ها کار سخت و طاقت فرسایی را انتخاب کرده اند، هم باید از رویدادهای خبری عکس های سطح بالا بگیرند و هم گزارش عکس بنویسند و به سازمان خبری خود ارسال کنند یعنی هم باید روزنامه نگاری را و هم عکاسی را آموخته باشند.
 
این گفت و گو می خواهد به معرفی یکی از عکاسان خبری استان کرمانشاه بپردازد که با ماموریتی جهانی سخت آزموده شد و پیروز به شهرش کرمانشاه بازگشت.
 
بهمن زارعی متولد سی ام فروردین ماه 1361 است، عکاسی را خود خواسته آموخت، از سال 1380 با هفته نامه ی آوای کرمانشاه همکاری کرد و پس از آن عکس هایش بر صفحه ی نخست بسیاری از نشریات محلی نشست و بعدها عکس هایش در کشور شناخته شد.
 
یکی از آثارش به مقام نخست دهمین دوسالانه عکس ایران در بخش طبیعت رسید و با اثر دیگری برگزیده ی جشنواره جهانی بلژیک و برگزیده ی جشنواره مطبوعات محلی و ده ها مقام برجسته عکاسی کشور را به دست آورد. 
 
این ها برای عکاس با هوشی که زوایای نگاهش متفاوت تر به نظر می رسید، کافی نبود، خبرگزاری ایرنا در کرمانشاه آخرین میدان نقش آفرینی اش شد.
 
ارسال گزارش های تصویری اش نشان داد آثار بهمن زارعی متفاوت است او تاکنون دو بار همراه هیات های دیپلماسی ایران به ماموریت خارج از کشور اعزام شده است. 
 
ابتدا عکس هایش را از پاکستان در گروه دی هشت کشورهای اسلامی در حال توسعه روی خروجی ایرنا ارسال کرد، اما مهمترین ماموریتش را نوروز امسال در کسوت نماینده ی خبرگزاری ایرنا در مذاکرات هسته ای لوزان در سویس انجام داد. با همه ی سختی های کار خبری، شب نخوابی های خبرنگاران و تیم مذاکره کننده که معروف شده است او بهترین گزارش های تصویری را برای مردم جهان مخابره کرد.
 
زوایایی که بهمن زارعی برای پیام تصویری اش انتخاب می کند حساب شده و دقیق است، این عکاس خبری، ماموریت سخت اش را در حوزه ی عکاسان خبری بحران به خوبی به انجام رساند.
 
عکسی که از مهره های شطرنج و ساختمان هتل محل مذاکره ارسال کرد زاویه نگاه عکاسانه حرفه ای اش را به تصویر کشید او یک لحظه زمان را از دست نمی دهد دائم انگشت سبابه اش را روی شاتر یا کلید شلیک دوربین می گذارد و از نماهای مذاکره عکس های تاریخی می گیرد، لبخندها و خستگی ها را شکار می کند.
 
این گفت و گو از نگاه حرفه ای به کار عکاسی خبری در مذاکرات لوزان سویس انجام شده است، تماس با دیگر عکاسان خبری جهان تجربه پراهمیتی است که او از آن درس های فراوانی آموخته است و اینکه فاصله امکانات و تجربه ما با جهان در چه سطحی است؟ بهمن زارعی مثل عکس هایش پرمحتوا، متین و اما کم حرف است اما دنیایی سخن در عکس هایش نهفته است. 
 
سخن گفتن با او کار سختی نیست، تواضع اش انسان را شگفت زده می کند، شما تجربه ی عکاسی در خارج از کشور را داشتید اما رفتن به لوزان محل مذاکرات 1+5 بسیار پراهمیت بود، برای ما از آنجا و کار سایر رسانه های خبری صحبت کنید و اینکه آنها چگونه و با چه تجهیزات و امکاناتی وارد عرصه ی خبر می شوند و ما چگونه وارد می شویم؟ و اینکه در دنیای رسانه ی خبری و تصویری چه می گذرد؟ سطح کار شما جهانی بود، عکس های رسانه های مهم جهان را که می دیدیم بدون اغراق فاصله ای با کارهای شما نداشت و بعضی از مواقع عکس های شما برتر بود و آن زوایایی که شما عکس می گرفتید حرفه ای تر و اصولی تر تصویر را به بیننده نشان می داد و در نهایت در مورد عکاسی خبری جایگاه ما در جهان چگونه است؟
 
بنده عکاس ایرنا هستم و تجربه ای در این حد را برای اولین بار تجربه کرده ام، اما سفرهای مشابه ای داشته و با مسوولین تراز اول کشور در پاکستان حضور داشتم.
 
با چه کسانی؟ با دکتر احمدی نژاد، حدود یک هفته اجلاس دی هشت را عکاسی کردم اما تفاوت آن سفر با سفر فعلی خیلی زیاد بود.
 
اتفاقاتی که در این سفر افتاد برای من بسیار ارزشمند بود، اتفاقاتی که در آنجا رخ می داد با اتفاقات استان بسیار متفاوت بود. فضا و جلسه کاملا متفاوت بود و ما با جامعه ی دیگری در ارتباط بودیم، توقع بیشتری از ما می رفت چون برنامه ی بسیار مهم و بین المللی بود و ما باید بیشتر تلاش می کردیم.
 
در بدو ورود که به محل رسیدیم تفاوت را کاملا حس کردیم، دید آن ها و نوع ارتباطی که با مسوولین می گیرند کاملا با ما متفاوت است و در کل تجربه ی خوبی بود که من از استفاده کردم.
 
نکته ای که در این سفر من از آن استفاده کردم این بود که ما باید در لحظه عکس را می گرفتیم، ساعت ها سر پا با تجهیزات عکاسی و کوله پشتی همراه با استرسی که به ما وارد می شد، می ایستادیم و باید آن لحظه عکاسی می کردیم.
 
شما تصور کنید که باید ساعت ها در یک راهرو که محل تردد اعضای هیات های مذاکره کننده بود، منتظر بایستی، راهروی کوچکی که خیلی از خبرنگاران و عکاسان آنجا بودند و ما باید جایی را پیدا می کردیم تا بتوانیم عکس بگیریم و همین باعث می شد تا استرس بیشتری داشته باشیم.
 
تجربه ای که کسب کردم عکاسی در شرایط بد بود با فضای کم نور و دوربینی که کیفیت اش از دیگران پایین تر بود و در این شرایط باید عکس مناسبی تهیه می کردیم.
 
شما به چه وسیله ای عکس ها را ارسال می کردید؟ در چنین برنامه هایی سرعت برای عکاس خیلی مهم است، ما بیشتر روی کادربندی، زیبا شناسی و سوژه متمرکز می شدیم ولی خیلی از آن ها فقط به لحظه اهمیت می دادند و سریع تر از ما ارسال می کردند.
 
یکی از مهم ترین تفاوت های ما عکاس های ایرانی با آن ها همین مسئله بود ما از خودمان یک چهارچوپ دقیق عکاسی را انتظار داشتیم، کادربندی خوب، زیباشناسی خوب، ولی آن ها به سرعت اهمیت بیشتری می دادند.
 
نکته ی دیگری که در آن جا متوجه شدیم این بود که عکاسی حرفه ای خیلی معنی نداشت، مهم ترین مسئله ارسال سریع عکس بود در واقع اطلاع رسانی اولویت داشت، در واقع آنها عکاس نبودند یا خبرنگار رسانه بودند و یا شهروند خبرنگار بودند
 
به طوری که ساعت ها منتظر می شدند تا آقای کری یا آقای ظریف در کنار دریاچه ی ژنو پیاده روی کنند و آنها حتی با موبایل عکس بگیرند و آن را مثلا در توئیتر با یک خط نوشته منتشر کنند.
 
برایم جالب بود که ما به کیفیت اهمیت بیشتری می دهیم در حالی که در چنان شرایطی سرعت بسیار مهم تر بود و همچنین آن ها بیشتر از ما، از رسانه هایی مانند توئیتر استفاده می بردند، سرعت وای فای در هتل بسیار بالا بود و در خارج از هتل با سیم کارت های سوییس که دیتای آن سرعت قابل ملاحظه ای داشت عکس ها ارسال می شد.
 
تجربه ی جالب دیگری که به دست آوردم این بود که عکاسان دیگر پس از گرفتن عکس، کارت حافظه ی دوربین را در می آوردند و از طریق وایبر، واتس آپ یا هر برنامه ی دیگری برای دبیر عکس رسانه شان در هر نقطه ای از جهان ارسال می کردند و دبیر هم در خروجی سایت قرار می داد.
 
رسانه هایی با برندهای معروفی آنجا بودند آن ها چه تجربیاتی را به شما منتقل کردند؟ چرا برند آنها به چشم می آید و برند ما کم تر به چشم می آید؟ آنها از عوامل مختلفی استفاده می کنند برای این که عکس بهتر و خروجی قوی تری داشته باشند یکی از آن عوامل این است که آنها ارتباط قوی تری با مسوولین شان دارند.
 
به طور مثال فلان وزیر خارجه ارتباط خوب با رسانه ی رسمی کشورش داشت و از قبل می گفت که از کجا تردد می کند و به آن ها اطلاع می داد.
 
آن ها از کانال های مختلفی اخبار را دریافت می کردند، در واقع چیزی که من متوجه شدم این است که نه تنها ما از آنها چیزی کم نداریم بلکه بهتر هم هستیم، حتی زمانی که ما سر یک میز می نشستیم به خاطر ارتباطی که ما با مسوولین داشتیم سعی می کردند که اخبار و اطلاعات را از ما بدزدند.
 
در واقع این ها از هر عاملی استفاده می کردند که بهترین باشند، ولی من فکر می کنم که معیارها و ارزش های کاری ما از آنها خیلی بالاتر بود.
 
آنها از هر شیوه ای چه خوب و چه بد استفاده می کردند اما به نظر من رسانه های ایرانی با شایستگی بیشتری کار می کردند و به هر حربه ای دست نمی زدند.
 
در جایی که ما اهالی رسانه های ایرانی بودیم بعضی از خبرنگاران رسانه های دیگر به عمد تردد می کردند و وانمود می کردند که فارسی نمی فهمند و می آمدند تا نکته ای یا خبری از ما بگیرند و به رسانه ی خودشان انتقال دهند.
 
برخورد محافظ های سیاسی و محافظ های هتل با شما و خبرنگاران دیگر چگونه بود؟ شما عکسی گرفته بودید که در آن دوربین ها چک می شد.
 
سیستم حفاظتی آن ها با ما کاملا تفاوت داشت آنها سگ پلیس می آوردند برای چک کردن وسایل اما در مجموع رفتارشان بد نبود.
 
گاهی اوقات لازم بود که عکاس در دو قدمی آقای ظریف یا آقای کری باشد اما محافظان چنین چیزی را قبول نداشتند و برای محافظت از مسوول اجازه نمی دادند کسی به آن ها نزدیک شود و این کمی کار ما را سخت می کرد.
 
شما عکسی از آقای ظریف در حیاط هتل دارید که زاویه ی بسیار زیبایی داشت و گل های نرگس پس زمینه بود، با آن همه وقت کم شما چطور به این عکس فکر کردید؟ من با کار شما آشنا هستم و شما همیشه در حال حرکتید و دوست دارید در زاویه های مختلف عکس بگیرید و حضور آن همه خبرنگار و عکاس این کار را برای شما غیرممکن می کند، آن شطرنج چگونه به ذهن تان رسید که آن را با ساختمان هماهنگ کنید؟
 
به نظر من عکاسی در دو مرحله است یکی در مرحله ای است که عکاس به دنبال مسوول می رود یا می دود تا چند فریم عکس بگیرد در آن واحد تو باید فکر کنی که به لحاظ زیباشناسی عکس هایی که می گیری اگر در قامت یک مجموعه است و می خواهی به رسانه ات ارائه کنی باید با هم تفاوتی داشته باشد، باید سریع محیط اطراف را ببینی و اگر پس زمینه ای هست از گل نرگس و قابی از محیط بچینی و از بگراند مناسبی که داری باید سریع آنالیز کنی و البته تمام این شرایط در حال دویدن اتفاق می افتد شما باید مرتب بدوی، بنشینی، عقب بروی، روی بلندی بروی لنز عوض کنی تا یک عکس متفاوت بگیری. برخورد آقا دکتر ظریف با شما و با کلیه ی خبرنگاران ایرانی چطور بود؟ آقای ظریف شخصیت فوق العاده ای دارند و در تمام طول مذاکرات با روی گشاده با ما برخورد می کردند و فکر می کنم بیش از هر کس دیگری ایشان زحمت کشیدند.
 
شما گفتید چند شب آخر را یا نخوابیدید یا کم خوابیدید و این اهمیت مذاکرات را نشان می دهد در این مورد صحبت کنید.
 
در روزهای اول سفر شرایط بهتر بود فضا راحت تر بود و در سالن های هتل راحت تر رفت و آمد می کردیم و داخل هتل، تردد تقریبا عادی بود ولی لحظه به لحظه که زمان سپری می شد شرایط برای ما سخت تر می شد. آن ها بخش هایی از هتل را می بستند به خاطر این که ما تردد نداشته باشیم.
 
هر چه پیش می رفتیم ما خسته تر می شدیم و شب ها کم تر می خوابیدیم، در روزهای آخر در طول 24 ساعت ما کم تر از یک ساعت می خوابیدیم و استراحت ما مختص به چرت هایی که می زدیم، می شد و عکاس ها از هم عکس می گرفتند که در حاشیه ثبت شده است.
 
شب قبل از برگشت ما تا چهار صبح در محل مذاکره بودیم که آقای حسینی روابط عمومی وزارت امور خارجه آمد و گفت ظاهرا قرار نیست دیگر اتفاقی بیافتد شما به هتل محل استراحت تان بروید و فردا ساعت هفت صبح اینجا باشید که در واقع استراحت ما فقط سه ساعت بود که یک ساعت هم فاصله ی از محل مذاکرات تا هتل اقامت ما بود.
 
وقتی صبح بر گشتیم و آقای ظریف را دیدیم، ایشان حتی استراحت هم نکرده بود اما روحیه اش از ما بهتر بود البته نه تنها آقای ظریف بلکه همه ی اعضای تیم.
 
من شخصا از روحیه ی آقای ظریف لذت می بردم زیرا با تمام خستگی و فشار روحی و روانی که متحمل می شد باز هم خستگی بر او تاثیری نداشت.
 
چطور از آقای کری عکس گرفتید و مسائل امنیتی چگونه بود؟ در سوییس ما راحت تر بودیم و برای اتفاقاتی که خارج از هتل می افتاد نه تنها عکاس ها بلکه هر شخص دیگری هم می توانست جلو برود و از آقای ظریف یا کری عکس بگیرد، ممنوعیتی وجود نداشت ولی کار سختی بود مثلا وقتی در هتل نشسته بودیم و منتظر مذاکرات بودیم کسانی که توئیتر داشتند برایشان توئیت می آمد که مثلا آقای ظریف مشغول پیاده روی در کنار دریاچه هستند و ما پنجره را که باز می کردیم، متوجه می شدیم که ایشان یا کس دیگر در حال پیاده روی هستند و به سرعت برای عکاسی می رفتیم. 
 
در واقع این اپلیکیشن در این سفر خیلی به خبرنگاران و عکاسان کمک کرد، شما هم توئیت داشتید؟ بله من هم نصب کرده بودم.
 
شما به زبان آشنایی دارید، چقدر این دانسته های زبانی به شما کمک کرده است؟ مسلما بی تاثیر نبوده و عامل مهمی است. شما باید بتوانی با مسوولین، محافظین، حتی پلیس شهر ارتباط ولو کوچکی بگیری و این ارتباط به وسیله ی زبان ممکن می شود.
 
ولی متاسفانه در سوییس بیشتر فرانسه صحبت می کردند و کم تر انگلیسی حرف می زدند من چون کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم به این زبان آشنایی دارم اما در این کشور زبان اول فرانسه است و بعد آلمانی و پس از آن انگلیسی.
 
کسانی که انگلیسی حرف می زنند عموما مهاجر هستند شما با مردم آن جا هم ارتباط داشتید؟ به نکته ی جالبی برخوردید؟ ما از لحاظ فرهنگی با هم تفاوت داریم البته نه این که بگوییم آن ها از ما غنی تر هستند ما دارای فرهنگ و پیشینه ی غنی ای هستیم. اما آن ها از لحاظ فرهنگ مثلا رانندگی خیلی رعایت می کنند در هر حال همیشه حق تقدم با عابر است.
 
اما عابر وظیفه ی خودش می داند که حتما از روی خط عابر پیاده رد شود وسایل نقلیه هم از فاصله ی دور که ببینند عابری می خواهد رد شود توقف می کنند هیچ گونه ناهنجاری و زباله ای در سطح شهر مشاهده نکردیم.
 
مهم ترین حاصل این سفر برای شما چه بود؟ من به خودم نمره ی مثبت می دهم نمی گویم فوق العاده، چون اولین تجربه ی من بود که از آن خوب استفاده کردم، خیلی سریع خودم را با شرایط وفق دادم اما چند بدشانسی آوردم که این بدشانسی ها برای من تبدیل به فرصت شد.
 
در روز دوم سفر فلش دوربین من سوخت، سوییس هم کشوری است که در آن انرژی گران است و نور کمی در سالن ها بود و فلش یدک هم نداشتم.
 
اما سعی کردم با خلاقیت بیشتری عکاسی کنم، تا جایی که ممکن بود «پن» می کردم و در جهت حرکت سوژه دوربین را می چرخاندم چون سرعت شاتر را پایین آورده بودم با این کار عکس ها «فلو» نمی شد.
 
اگر چه بعضی از فریم ها را از دست دادم اما خودم را با شرایط وفق دادم، عکاسی خبری خیلی مواقع یک بحران است، در روز آخر که بیانیه را قرائت می کردند اتفاق بد دیگری برای من افتاد و لپ تاپ من از کار افتاد و ویندوزش بالا نمی آمد. عکس ها را گرفته بودم ولی نمی توانستم آن ها را ارسال کنم و مجبور شدم با خواهش و تمنا به وسیله ی لپ تاپ یک نفر دیگر عکس ها را برای دبیر عکس سِند کنم.
 
از این دست اتفاقات همیشه هست و من معتقدم که عکاس باید آن را مدیریت کند، ممکن است برای عکاس مشکل فیزیکی پیش بیاید. 
 
نگاه ایرنا قبل و بعد از این سفر چه بود؟ ایرنا برای این سفر مرا انتخاب کرده بود و من از ایرنا سپاسگزارم که مرا انتخاب کرد زیرا من در شهرستانم و در پایتخت نیستم.
 
ما می دانیم که این اطمینان به پشتوانه ی کارها و شایستگی شما بوده اما این اطمینان از کجا حاصل شد؟ سیستم ایرنا با رسانه های دیگر متفاوت است و به عکاس های شهرستان تا حدودی بها می دهد و سعی کرده منصفانه برخورد کند.
 
من جزء عکاس های شهرستانی هستم که سابقه ی سفرهای خارجی را دارم.
 
شما فقط به فکر خبررسانی بودید یا دوست داشتید بدانید که در مذاکرات چه می گذرد؟ چون شما حتی از میز مذاکرات هم عکس گرفتید؟ ما باید در جریان کار قرار بگیریم، زیرا روی عکس ما هم تاثیر خواهد داشت. به طور مثال من از مهره های شطرنجی که روی زمین بود عکس گرفتم. یک عکس واید بود که بک گراندش هتل بود و فضا را نشان می داد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است.
 
عکس شطرنج چگونه به ذهن تان رسید؟ فشار و استرس در روزهای آخر لحظه به لحظه بیشتر می شد همه از همدیگر می پرسیدند که شما خبری نگرفتی. به نظرتان توافق صورت می گیرد؟ و من دوست داشتم فضایی که حاکم است را به تصویر بکشم.
 
بیرون از اتاقی که خبرنگاران بودند مهره های شطرنجی بود که خیلی درشت و زیبا چیده شده بود و آن را چند سری عکاسی کردم و دوست داشتم انتظاری که برای مسوولین و خبرنگاران وجود دارد در عکس دیده شود.
 
عکسی از آقای کری در صفحه ی اول واشنگتن پست منتشر شد که او به دوردست ها نگاه می کند، چقدر مهم است که ما به آن لحظه های قطعی برسیم و در روزنامه های معروف جهان چاپ شویم؟ باید برخورد ما با عکاسی حرفه ای تر شود. رسانه های بزرگ حرفه ای تر برخورد می کنند.
 
در مورد همان عکس آقای کری که به دوردست ها نگاه می کند، آن رسانه چندین عکاس را آفیش کرده و به این عکاس گفته که تو برو و در کنار دریاچه کمین کن و کاری به مسائل و تردد مسوولین نداشته باش، تو موظفی فقط پنجره را عکاسی کنی و آن ها یک تیم را برای یک برنامه ی خبری آفیش می کنند.
 
یک عکاس پیاده روی ها را عکاسی می کند، دیگری حاشیه ها را عکاسی می کند و یک نفر دیگر از نشست ها عکس می گیرد و حتی عکاس دیگری وجود دارد که عکس ها را می گیرد و از میان آن ها انتخاب می کند و روی خروجی رسانه می فرستد.
 
از این که به عنوان یک عکاس کرمانشاهی به سوییس رفتید چه احساسی دارید؟ افتخار بسیار بزرگی بود و تجربه ی بسیار زیادی در این راه به دست آوردم، تجربیاتی که اگر سالیان بسیار زیادی در دانشگاه درس می خواندم شاید نمی توانستم به دست بیاورم.
 
نگاهم به عکاسی تغییر کرده و سعی می کنم از این به بعد برخورد بهتری با سوژه ام داشته باشم ما فضای دیگری رفتیم و با خبرنگاران حرفه ای تری برخورد داشتیم و نکاتی را از آنان یاد گرفتیم و مسلما تاثیر مثبتی در آینده ی کاری من خواهد داشت. البته ما کمبودی نداریم علی الخصوص بچه های شهرستانی و ما باید اعتماد به نفس داشته باشیم.
 
به نظرتان ما باید چه کار کنیم تا عقب نمانیم از سرعت و تجهیزاتی که در اختیار آنهاست؟ ما در شهرستان ها در حاشیه هستیم و کم اتفاق می افتد تا مقام مسوولی به کرمانشاه سفر کند اما پیگیر بودن بسیار مهم است، رصد کردن عکس هایی که روی خروجی قرار می گیرد، نحوه ی برخورد، جاگیری عکاس و خلاصه همه ی این ها می تواند درس باشد در صورتی که ما پیگیر کارهای آن ها باشیم و نه تنها عکس ها بلکه اخبار را هم باید رصد کنیم تا دیدگاه متفاوتی داشته باشیم.
 
حرف پایانی؟ دوستان عکاسم خیلی منتظر یک دوربین فوق العاده نباشند، به نظر من باید سوژه را پیدا کنیم. اگر چه امکانات شرط هست اما می توان با یک موبایل معمولی هم عکس خوب گرفت، آن ها به غیر از تجهیزات سواد خود را هم ارتقا می دهند و یاد می گیرند که چگونه با سوژه برخورد کنند، فقط باید سوژه را شناخت، اعتماد به نفس داشته باشیم و در پایان از هفته نامه نامه ی نقدحال متشکرم که این وقت را در اختیار من قرار داد. 
 
منبع: هفته نامه نقد حال چاپ کرمانشاه، شماره 381 ، روز شنبه بیست و نهم فروردین ماه 
مردم سالاری کرمانشاه    تاریخ ارسال مطلب:1394/01/30   کد مطلب: 1804


نظرات کاربران
 نام نویسنده  
 متن ارسالی  
       
        اخبار استانی
🔴کامل ترین لیست کاندیداهای احتمالی شورای اسلامی شهر کرمانشاه

این لیست به روز رسانی و تکمیل می شود...

1395/12/26
.............................................................
پیکر اسفندیار غلامی کشتی گیر اسبق کشورمان تشییع شد

پیکر مرحوم اسفندیار غلامی قهرمان اسبق کشتی ایران روز شنبه در میان حزن و اندوه مردم اسلام آبادغر...

1395/08/29
.............................................................
نظام و مردم اولین گروه هایی هستند که از تخریب دولت آسیب می بینند

امیر صالحی رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه نیز تخریب کنندگان دولت را از ادامه ای...

1395/08/06
.............................................................
بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه در خصوص انهدام تیم تروریستی داعش

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه در خصوص به هلاکت رسیدن اعضای گروهک تروریستی داعش در کرمانشا...

1395/05/27
.............................................................
استاندار کرمانشاه: تمام تلاش خود را برای توسعه اورامانات به کار خواهم گرفت

استاندار کرمانشاه روز شنبه در دیدار با ملا عبدالله غفوری امام جمعه روانسر تاکید کرد: تمام تلاش...

1395/05/23
.............................................................
پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت کسب مدال طلای کیانوش رستمی در المپیک ریو

پیام استاندار کرمانشاه به مناسبت کسب مدال طلای کیانوش رستمی در المپیک ریو ۲۰۱۶...

1395/05/23
.............................................................
توضیحات سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه درخصوص بیانیه اخیر این شورا

سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کرمانشاه در خصوص بیانیه اخیر این شورا که در فضای مجازی و رسان...

1395/05/23
.............................................................
اعلام حمايت دبير حزب مردم سالاري استان كرمانشاه از استاندار

به گزارش مردم سالاري كرمانشاه امير صالحي دبير حزب مردم سالاري استان با اشاره به لزوم وحدت رويه ...

1395/05/18
.............................................................
ترکیب جدید هییت رییسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه تعیین شد.

در این جلسه علاوه بر تعیین هییت رییسه جدید مباحث متعددی مطرح شد که گزارش آن را در ادامه می خوان...

1395/05/17
.............................................................
روز خبرنگار گرامي باد.

......

1395/05/16
.............................................................
 
 
       گفتگو
كواكبيان: ترامپ قدرت برهم زدن برجام را ندارد

عضو هیات رییسه فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی گفت: کشورهایی که به ستادهای انتخاباتی خانم کل...


1395/08/25
...........................................................
احزاب؛ ابزار تقویت مردمسالاری و ارتقای بینش و مشارکت سیاسی

احزاب سیاسی در ایران به رغم بهره مندی از پیشینه و پشتوانه قانون اساسی، هرگز نتوانسته اند به کار...


1395/05/16
...........................................................
«وسواس سقراطی دارم»

گفتگو با دکترسمیعی - استاد 81 ساله ارتباطات...


1395/02/04
...........................................................
باقرآبادی:من هنوز هم خودم را یک روزنامه نگار میدانم.

سخت است با روزنامه نگاری که سالها مصاحبه کننده ای حرفه ای بوده، روبرو شوی و به قولی«خیاط را در ...


1394/06/23
...........................................................
من آدم تازه به دوران رسیده ای نیستم!

گفتگوی هفته نامه غرب با حاج غلامرضا امیری...


1394/03/13
...........................................................
با عکاسان حرفه ای جهان فاصله ای نداریم

گفت و گوی محمدحسین شیریان با بهمن زارعی عکاس اعزامی ایرنا به مذاکرات لوزان سوییس را منتشر کرده ...


1394/01/30
...........................................................
خبری از تهدید و تکفیر و هاله نور نیست!

ابراهیم فتاحی: هیچ مصلحتی بالاتر از قانون‌مندی و قانون‌مداری و اجرای قانون نیست....


1393/07/13
...........................................................
 

مردم سالاری کرمانشاه